Aktualności - świetlica

Warszawa - stolicą Polski
2005-09-29 01:28   Katarzyna Skowrońska-Karpierz
Świetlica :: Aktualności - świetlica
     W tym tygodniu poszerzaliśmy swoje wiadomości o Warszawie, o znaczeniu słowa "stolica". Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia oraz pocztówki przedstawiające Warszawę.
Świetlica :: Aktualności - świetlica
Najbardziej świetliczkom spodobała się zabawa z mapą Polski, na której odnajdywały stolicę oraz inne duże miasta. Także słuchanie i śpiewanie piosenek o Warszawie sprawiło świetliczkom dużo radości.
Świetlica :: Aktualności - świetlica

Kształtowanie patriotycznej postawy zostało uwieńczone wysłuchaniem "Legend warszawskich" i namalowaniem Bazyliszka oraz Syrenki Warszawskiej.
19-23 września
Chronimy nasze środowisko
2005-09-21 01:18   Katarzyna Skowrońska-Karpierz
Świetlica :: Aktualności - świetlica
     Wszyscy w naszej świetlicy chętnie podaliśmy "pomocną dłoń przyrodzie" włączając się w akcję "Sprzątanie świata".
Świetlica :: Aktualności - świetlica
Wykonaliśmy duuuuuuże transparenty z hasłami o ideologii ekologicznej. Hasłami przewodnimi okazały się: "Szanuj Zieleń", "Pomocna dłoń przyrodzie", "Czyste osiedle - Czysta Ziemia" itp.
     Ponadto zaangażowaliśmy się w niesienie pomocy bezbronnym zwierzętom ze schroniska łódzkiego. Wykonaliśmy piękne obrazki przedstawiające psy i koty, które zostały przekazane na aukcję w schronisku.
12-16 września
Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu
2005-09-12 23:48   Katarzyna Skowrońska-Karpierz
Świetlica :: Aktualności - świetlica
     Wspólnie ze świetliczkami przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu. Dzięki zabawie dydaktycznej "Zgadnij, co to za znak" poznaliśmy znaki drogowe. Aby jednak jeszcze lepiej zapamiętać ich znaczenie wykonaliśmy znaki drogowe z tektury, które później omawialiśmy na forum.
5-9 września
Poznajemy zwyczaje i tradycje naszej świetlicy
2005-09-05 23:36   Katarzyna Skowrońska-Karpierz
     W tym tygodniu uroczyście powitaliśmy wszystkie świetliczki. Wspólnie ustaliliśmy Reguły życia w grupie świetliczków. W naszej świetlicy odbyło się także głosowanie na ulubione zabawy. Następnie każdy świetliczek dokonał autoprezentacji, którą uwieńczyliśmy zabawami integracyjnymi "Poznajmy się", "Tratwa", "Kategorie".
     Pod koniec tygodnia udekorowaliśmy naszą świetlicę piaskowymi obrazkami, prezentującymi morskie zwierzęta oraz wakacyjnymi zdjęciami oprawionymi własnoręcznie wykonanymi ramkami.

Dziś jest wtorek, 18 czerwca 2019, imieniny Elżbiety, Pauli.