Aktualności - świetlica

Kiedy zimnym deszczem
Sieje prosto z nieba
Świetlica :: Aktualności - świetlica

Kwiecień upłynął w naszej świetlicy w nastroju radosnego oczekiwania Świąt Wielkanocnych. Wykorzystując różne formy ekspresji dziecięcej nauczycielki przybliżały dzieciom wszystko to, co kojarzy nam się z tematyką świąteczną. Były zatem i konkursy plastyczne na najładniejszą kartę świąteczną, na najładniejszą pisankę wielkanocną. Odbył sie quiz sprawdzający wiedzę o symbolice Wielkanocy i jej tradycjach.
Świetlica :: Aktualności - świetlica

W związku z działaniami proekologicznymi i przypadającym w kwietniu Dniu Ziemi wspólnie zastanawialiśmy się, jakie możemy podjąć działania, aby świetliczaki mogły nazwać siebie Przyjaciółmi Ziemi. Swoje postanowienia zapisaliśmy w formie dyrektyw – wskazówek do przestrzegania. Ustaliliśmy, że: będziemy segregować odpady, oszczędzać wodę i energię, odpowiednio zachowywać się w lesie, parku, śmieci będziemy wyrzucać do kosza, a po zakupy do sklepów będziemy chodzić zaopatrzeni w swoje własne ekologiczne torby, aby wreszcie zniknęły torby foliowe, które zaśmiecają naszą Planetę i są bezpośrednim zagrożeniem dla zwierząt.
Świetlica :: Aktualności - świetlica

W związku z bardzo wiosenną pogodą większą część zajęć przeprowadzamy na boisku szkolnym, gdzie nasze dzieci spragnione ruchu po zimie mogą do woli korzystać z beztroskiej zabawy, po odrobieniu lekcji. Wzbogacaliśmy swoją wiedzę przyrodniczą, starając się rozpoznawać drzewa w najbliższej okolicy. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne pod hasłem „Drzewa, jakie znamy”, które zostały wyeksponowane w galerii świetlicowej. Nauczycielki świetlicy starały się w przystępny sposób przybliżyć uczniom wiedzę, która jest niezbędna każdemu Polakowi, ponieważ początek maja to bardzo ważne daty dla historii naszej Ojczyzny. Dzieci w wieku młodszkoszkolnym w sposób propedeutyczny zostały zapoznane z takimi wydarzeniami jak: Święto Pracy, przystąpienie do Unii Europejskiej, obrady Sejmu Czteroletniego...

Dziś jest czwartek, 17 października 2019, imieniny Ignacego, Wiktora.

Na obiad: barszcz ukraiński z ziemniakami oraz pulpet wp. w sosie pieczarkowym, kasza jęczmienna, surówka z kapusty pekińskiej z ogórkiem zielonym, kompot/woda