Aktualności - SP 12

Wyginam śmiało ciało- "Madagaskar" w Teatrze Muzycznym
2019-01-29 16:45   Anetta Kasprzak vel Rosiak
Klasa IIIa
     Fabuła bowiem jest już znana i sprawdzona: do tej pory skazana na niezbyt dla nich dokuczliwą opiekę „ludziów” (znany z filmów termin „człowieki” jest autorstwa innego tłumacza niż ci, którzy przetłumaczyli – z lekkością, wyczuciem i humorem – libretto Madagaskaru) czwórka nowojorczyków z zoo w Central Parku, w skutek marzenia jednego z nich – ucieczki do dziczy, ma zostać karnie przewieziona do innego ogrodu. Przez interwencję innej dobrze znanej czwórki – pingwinów, która z kolei chce odwiedzić strony rodzinne, statek, jakim płyną bohaterowie, ulega rozbiciu i zwierzęta zostają wyrzucone na brzeg wyspy. Tu, jak można by powiedzieć, rozpoczyna się odwieczny konflikt między cywilizacją a naturą, skoncentrowany wokół pytania: jak się zachować kiedy nagle najlepszy przyjaciel zaczyna przypominać posiłek? Jak wiadomo, cywilizacja i wdrukowane przez nią normy (przyjaciół się nie zjada) zwyciężają, więc można odetchnąć z ulgą, że zasady rządzące naszym światem ocalały. Polecamy obejrzeć.

Dziś jest piątek, 23 sierpnia 2019, imieniny Filipa, Apolinarego.