Strona główna / [main/czytam ]

2005-11-30 12:32   Agnieszka Gryszkalis
SP 12 ::
     30 listopada w naszej szkole pojawiły się wróżki. Przyniosły ze sobą karty, papierowe serca i inne potrzebne bardzo tego dnia akcesoria. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i wróżbach. Niektóre z nich rzeczywiście mogłyby się spełnić :)
Pokaz rycerski i szlachecki
2005-11-29 07:52   Elżbieta Chudzik
SP 12 ::
     29 listopada gościliśmy w naszej szkole średniowiecznych rycerzy: polskiego i krzyżackiego. Prezentowali oni zwyczaje rycerskie i zbroję rycerską oraz narzędzia walki: topory, miecze, kusze.
SP 12 ::
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wchodzili w rolę pazia, giermka, rycerza. Przywdziewali stroje średniowieczne, zbroję rycerską, doświadczali kontaktu z dybami.
     Była to żywa lekcja historii z dużą dawką patriotyzmu, kształtująca godne postawy. Z pewnością uczestnicy rozumieją już doskonale takie pojęcia jak honor i rycerska postawa.
Lekcja matematyki "bez słów"
2005-11-28 20:45   Maria Malinowska
     18 listopadaklasie V a została przeprowadzona lekcja matematyki bez słów. Na początku zajęć nauczyciel zauważył wśród uczniów wielkie zdziwienie, jak to będzie, jak będą się porozumiewać i czy wszystko zrozumieją.
     Na tej lekcji nie można było mówić. Najpierw pani pisała polecenia na tablicy, a uczniowie je realizowali. O tym, czy dobrze rozwiązali przykład, świadczył kartonik podniesiony przez nauczyciela z  odpowiednim wyrazem "buźki".
     Później uczniowie otrzymali karty pracy i w parach z kolegą czy koleżanką rozwiązywali dużo przykładów i zadań tekstowych, czego efektem było hasło: "Bardzo lubimy ułamki".
     A oto wrażenia uczniów z tej nietypowej lekcji matematyki:
SP 12 ::
Do wszystkich, dużych i małych, mających dobre serca, gotowych pomóc innym.
2005-11-28 18:50   Ewa Stasiak
Pedagog
     Absolwent naszej szkoły, Paweł Karolczak, potrzebuje Waszej pomocy w walce z ciężką chorobą. Liczymy na Wasze wielkie serca.
     Będziemy zbierać pieniądze na leki konieczne do leczenia. Zróbmy prezent mikołajkowy ratujący życie Waszemu koledze.
Z góry dziękujemy.

Pieniądze można wpłacać do końca tego tygodnia. Zbiera je pani pegagog i wychowawcy.
Dary Waszych Serc
2005-11-27 19:00   Ewa Kapuściak

Jak co roku dzieci z klasy III b zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w zbiórce zabawek, gier, książek, klocków itp. dla rówieśników z Domu Dziecka.
     Na "Dary Waszych Serc" czekamy codziennie w sali 104. Zbiórka potrwa do 5 grudnia 2005 r. W ostatnim dniu ogłosimy listę wszystkich ofiarodawców.
Dziękujemy!
Niebieskie bransoletki
2005-11-26 12:54   Agnieszka Gryszkalis, Aleksandra Wielkopolan
Niebieska bransoletka. (SP 12 :: )
Niebieska bransoletka.
Zuzia Wielkopolan prezentuje bransoletkę. (SP 12 :: )
Zuzia Wielkopolan
prezentuje bransoletkę.
     Na zakończenie poniedziałkowego "Spotkania z Afryką" oraz za pośrednictwem szkolnego radiowęzła Samorząd Szkolny przedstawił uczniom SP 12 ideę akcji "Zbieram wodę", prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną.
     Niebieska bransoletka jest symbolem świadczącym, że nie jest nam obojętny los ludzi dotkniętych tragedią braku wody.
SP 12 ::

Jedna niebieska bransoletka z napisem "Zbieram wodę" kupiona przez nas może zapewnić wodę jednej osobie przez cały miesiąc.
     Informacja o akcji jest umieszczona na plakcie przy sali przyrodniczej 221.
Andrzejkowa dyskoteka
2005-11-25 18:34   Agnieszka Gryszkalis
SP 12 ::
     25 listopada, w piątek, Samorząd Szkolny zorganizował andrzejkową DYSKOTEKĘ. W rytm muzyki uczniowie naszej szkoły bawili się przed rozpoczynającym się w niedzielę Adwentem. Następna dyskoteka dopiero w karnawale...
Pozostałe wiadomości (stron: 4)
|<

>|

Dziś jest piątek, 4 grudnia 2020, imieniny Barbary, Bernarda.