Koło teatralne

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
Którzy kolejno wchodzą i znikają."
(William Shakespeare)
Zajęcia pozalekcyjne :: Koło teatralne
     Działające w naszej Szkole koło teatralne "Maska", założone przez p. Małgorzatę Lech - Czekalską, skupia uczniów klas: IV - VI. Wszyscy młodzi adepci sztuki aktorskiej pod wodzą p. Katarzyny Nejman-Lis spotykają się w środy by móc rozwijać własne zainteresowania, kształcić wyobraźnię, wyzwalać w sobie aktywność twórczą, stawać się otwartymi na świat i ludzi, wyrażać różnorodne emocje, współdziałać w grupie oraz doskonalić umiejętność pięknego mówienia.
     Zanim rozpoczną się prace nad konkretnym spektaklem, uczniowie uczestniczą w zajęciach warsztatowych, podczas których ćwiczą dykcję, ruch i gest sceniczny, mimikę, nieco sztuki pantomimicznej itp.. Wszystko to, wraz ze scenariuszem i dekoracjami, składa się bowiem na finalny efekt, czyli WYSTĘP przed publicznością, a jak powszechnie wiadomo, miarą jakiegokolwiek sukcesu w tym przypadku jest reakcja widowni i poczucie satysfakcji każdego, kto z daną sztuką się zmagał.
Zajęcia w ramach kółka teatralnego z całą pewnością zapewniają rozrywkę kulturalną, ale także bogacą osobowość młodego człowieka.
Opracowała: p. Katarzyna Nejman-Lis

Dziś jest sobota, 24 sierpnia 2019, imieniny Bartłomieja, Jerzego.