Koło przyrodnicze

Zajęcia pozalekcyjne :: Koło przyrodnicze
     Zajęcia koła przyrodniczego przeznaczone są dla uczniów, którzy w naturalny sposób interesują się otaczającym światem. Na zajęciach mogą w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas, wzbogacając jednocześnie swoją wiedzę przyrodniczą. Adresatami są wszyscy uczniowie klas IV - VI. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest chęć do podejmowania działania i przestrzeganie zasad zachowania.
     Program zajęć oparty jest na podstawie programowej nauczania przyrody w klasach IV - VI oraz na podstawie programowej ścieżek edukacyjnych: edukacja ekologiczna i wychowanie regionalne - dziedzictwo kulturowe w regionie.
     Podczas zajęć uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń i obserwacji przyrodniczych przy użyciu odpowiednich przyrządów, uczestnictwo w wycieczkach, zbieranie, selekcjonowanie i wartościowanie informacji oraz opracowanie i prezentowanie wyników doświadczeń i obserwacji w formie plakatów, gazetek, wykresów.
     Koło prowadzi p. Jolanta Orłowska-Kaźmierczak. Zajęcia odbywają się w sali 221. Tematyka i czas trwania zajęć podany jest w gablocie koła przyrodniczego na pierwszym piętrze.

Dziś jest sobota, 24 sierpnia 2019, imieniny Bartłomieja, Jerzego.