Aktualności - biblioteka

O Italii - z Włoszką
2019-01-15 22:53   Aleksandra Wielkopolan
We wtorek,15 stycznia, gościliśmy w naszej bibliotece Alice Abeni, studentkę psychologii z Włoch. Uczniowie klasy VIIIa mogli zobaczyć Italię oczami młodej osoby. Tłem wystąpienia była ciekawa prezentacja multimedialna ilustrująca wybrane przez Alice najpiękniejsze regiony geograficzno-turystyczne, najwybitniejsze dzieła sztuki i obiekty architektury, postacie historyczne, których dokonania przyczyniły się do rozwoju światowej nauki i kultury. Nie obyło się oczywiście bez informacji o regionalnej kuchni, w której królują makarony oraz topowych włoskich markach tj. jak np. Ferrari lub Prada.
Biblioteka :: Aktualności - biblioteka
Spotkanie odbyło się dzięki Miejskiej Bibliotece w Łodzi Filia nr 53, która dla naszych uczniów zorganizowała w tym roku szkolnym trzy tego typu spotkania. Klasa VIIIb spotkała się już wcześniej z wolontariuszką z Francji, klasy VII w marcu poznają młodą osobę z Hiszpanii. Prelekcje prowadzone są w języku angielskim (tu- praktyczne ćwiczenia języka uczonego od pierwszej klasy), ale dają też okazję do wysłuchania oryginalnego brzmienia języka opisywanych krajów (hiszpański i francuski, to drugi język obcy naszych uczniów).

Dziś jest piątek, 23 sierpnia 2019, imieniny Filipa, Apolinarego.