Aktualności - biblioteka

Finał VII edycji konkursu "Patroni naszych ulic"
2014-03-27 21:41   Agata Kucharczyk, Jolanta Orłowska-Kaźmierczak
     Już od siedmiu lat organizujemy międzyszkolny konkurs "Patroni naszych ulic". W tym roku eliminacje finałowe odbyły się 27 marca. Wzięli w nich udział uczniowie ośmiu łódzkich szkół, których prezentacje na temat ulicy i jej patrona były najciekawsze. Zadanie finałowe polegało na przedstawieniu swojej prezentacji w jak najbardziej interesujący sposób.
     I tak, w tym roku mieliśmy uczestników przebranych w stroje z początku XIX wieku, Józefa Piłsudskiego z wąsami oraz mówiącego po angielsku Jana Karskiego.
     Poziom prezentacji oraz przedstawiania prezentacji był bardzo wysoki. Komisja konkursowa miała nie lada problem ze wskazaniem laureatów.
Oto laureaci konkursu:
SP 91 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
SP111 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
SP111
SP 34 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
SP 5 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)

Równorzędne pierwsze miejsca zdobyły dwie szkoły.
     Szkoła Podstawowa nr 91 za prezentację pod tytułem "Przespacerujmy się razem ulicą Jana Karskiego, którą pod kierunkiem pań Joanny Otwinowskiej - Stankiewicz i Iwony Filanowskiej wykonały Emilia Obara i Ewa Słomka
      Szkoła Podstawowa nr 111 za prezentację "Stefan Jaracz patron naszej ulicy" wykonaną pod kierunkiem pani Krystyny Lukas przez Justynę Sieczkowską, Paulinę Barańską i Pawła Najgebauer.

Drugie miejsce zajęła prezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 34 "Jan Karski" wykonana pod kierunkiem pani Joanny Kowalczyk przez Julię i Jakuba Gruszczyńskich.
     Na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 i prezentacja "Ziemia Obiecana Rajmunda Rembielińskiego" wykonana pod kierunkiem pani Katarzyny Kopczyńskiej przez Martę Bracką, Joannę Hajn i Tomasza Łysiak - Palmąka.

Finalistami konkursu zostali: Aleksandra Idzik ze Szkoły Podstawowej nr 12 i prezentacja "Ulica Stanisława Przybyszewskiego" wykonana pod kierunkiem pani Marii Malinowskiej; Paweł Kaźmierski ze Szkoły Podstawowej nr 44, który pod kierunkiem pani Joanny Adamik wykonał prezentację pod tytułem "Ulica Marii Skłodowskiej-Curie,;Cezary Lasota ze Szkoły Podstawowej nr 64 i jego prezentacja "Józef Klemens Piłsudski" wykonana pod kierunkiem pani Beaty Nyga oraz Dominik Lech i Mateusz Bartnik ze Szkoły Podstawowej nr 137, autorzy prezentacji wykonanej pod kierunkiem pana Mariusza Rudzińskiego "Kardynał Stefan Wyszyński".
SP 12 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
SP 44 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
SP 67 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
SP 137 (Biblioteka :: Aktualności - biblioteka)
Biblioteka :: Aktualności - biblioteka

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.
Organizatorki konkursu:
Jolanta Orłowska - Kaźmierczak
i Aleksandra Wielkopolan.

A oto finałowe prezentacje i prezentacja SP 12.

Dziś jest środa, 22 maja 2019, imieniny Julii, Heleny.

Na obiad: kapuśniak z kiszonej kapusty oraz karczek duszony, kasza gryczana, buraczki, kompot/woda