Aktualności- klasa VIIc

2014-12-07 22:22   Aleksandra Kaźmierska
grudzień 2014r.
Kochane Dzieci z klasy IIc
     Jest w kalendarzu szczególna data – dla Was i dla mnie. To mikołajki. Lubię w ten dzień obdarowywać grzeczne dzieci prezentami. Czy starałyście się przez cały rok zasłużyć na nie? Czy słuchałyście rodziców i Waszej pani w szkole? Czy byłyście miłe, uczynne i koleżeńskie? Czy dbałyście o przyrodę?
     Doskonale wiem, że różnie to bywało. Zdecydowałem się jednak zrobić Wam niespodziankę, bo jest wśród Was wiele osób o dobrym sercu, życzliwych, posłusznych, koleżeńskich. Starałyście się ostatnio poprawić, a to się liczy.
     Przygotowałem prezent, dzięki któremu będziecie dobrze się bawić, ozdobicie Waszą klasę i wywołacie atmosferę miłego oczekiwania na święta.
     Jeśli będziecie zgodnie i grzecznie pracować, odwiedzę Was, bo bardzo Was lubię!
     Wesołej pracy.
Mikołaj

Taki list znaleźliśmy w worku razem z prezentami. Dostaliśmy steropianowe kule i mnóstwo ozdób, dzięki którym mogliśmy wyczarować swoje, niepowtarzalne bombki na klasową choinkę.
Klasa VIc :: Aktualności- klasa VIIc

Wierzyliśmy, że Mikołaj jeszcze zajrzy do nas choć na chwilkę. Oczekiwanie na niego uprzyjemniły nam słodkości przygotowane przez rodziców.
Klasa VIc :: Aktualności- klasa VIIc

Cierpliwość została nagrodzona. Święty zapukał do naszych drzwi. Przywitaliśmy go wierszami. Bardzo się ucieszył i poczęstował nas cukierkami.
Klasa VIc :: Aktualności- klasa VIIc

Pozostało już tylko ubrać choinkę. Oprócz naszych cudnych bombek powiesiliśmy białe śnieżynki od Karola i pachnące cynamonem pierniczki od Zosi. Teraz można już tylko czekać na święta.
Klasa VIc :: Aktualności- klasa VIIc

Dziś jest piątek, 20 września 2019, imieniny Eustachego, Renaty.

Na obiad: kapuśniak z kiszonej kapusty z ziemniakami oraz paluszki rybne, ziemniaki, surówka z selera, marchewki i jabłek z rodzynkami, kompot/woda