Programy edukacyjne

W klasach młodszych realizowany jest
międzynarodowy program edukacyjny Klub Przyjaciół Zippiego.
Programy edukacyjne :: Programy edukacyjne
     Program ten doskonali zdolności dawania sobie rady z trudnościami. Rozwija u dzieci umiejętności społeczne, asertywność. Uczy dzieci: jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać, jak mówić to, co chce się powiedzieć, jak słuchać uważnie, jak prosić o pomoc, jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie i jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem. Jednym słowem jest to program promujący zdrowie emocjonalne.
      W czasie cotygodniowych spotkań dzieci wymyślają własne rozwiązania sytuacji problemowych, pamiętając, że rozwiązania te mają im pomóc poczuć się lepiej, ale także nie krzywdzić innych. Dzieci mają ogromną potrzebę rozmawiania o swoich uczuciach i problemach, zupełnie, jak dorośli i właśnie spotkania klubowe dają im szansę na te szczere rozmowy...

Dziś jest sobota, 19 sierpnia 2017, imieniny Juliana, Emili.