Aktualności - SP 12
Ostatnia modyfikacja: 2006-02-01
2005-11-30 12:32   Agnieszka Gryszkalis
SP 12 :: Aktualności - SP 12
     30 listopada w naszej szkole pojawiły się wróżki. Przyniosły ze sobą karty, papierowe serca i inne potrzebne bardzo tego dnia akcesoria. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i wróżbach. Niektóre z nich rzeczywiście mogłyby się spełnić :)
Pokaz rycerski i szlachecki
2005-11-29 07:52   Elżbieta Chudzik
SP 12 :: Aktualności - SP 12
     29 listopada gościliśmy w naszej szkole średniowiecznych rycerzy: polskiego i krzyżackiego. Prezentowali oni zwyczaje rycerskie i zbroję rycerską oraz narzędzia walki: topory, miecze, kusze.
SP 12 :: Aktualności - SP 12
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wchodzili w rolę pazia, giermka, rycerza. Przywdziewali stroje średniowieczne, zbroję rycerską, doświadczali kontaktu z dybami.
     Była to żywa lekcja historii z dużą dawką patriotyzmu, kształtująca godne postawy. Z pewnością uczestnicy rozumieją już doskonale takie pojęcia jak honor i rycerska postawa.
Lekcja matematyki "bez słów"
2005-11-28 20:45   Maria Malinowska
     18 listopadaklasie V a została przeprowadzona lekcja matematyki bez słów. Na początku zajęć nauczyciel zauważył wśród uczniów wielkie zdziwienie, jak to będzie, jak będą się porozumiewać i czy wszystko zrozumieją.
     Na tej lekcji nie można było mówić. Najpierw pani pisała polecenia na tablicy, a uczniowie je realizowali. O tym, czy dobrze rozwiązali przykład, świadczył kartonik podniesiony przez nauczyciela z  odpowiednim wyrazem "buźki".
     Później uczniowie otrzymali karty pracy i w parach z kolegą czy koleżanką rozwiązywali dużo przykładów i zadań tekstowych, czego efektem było hasło: "Bardzo lubimy ułamki".
     A oto wrażenia uczniów z tej nietypowej lekcji matematyki:
SP 12 :: Aktualności - SP 12
Do wszystkich, dużych i małych, mających dobre serca, gotowych pomóc innym.
2005-11-28 18:50   Ewa Stasiak
Pedagog
     Absolwent naszej szkoły, Paweł Karolczak, potrzebuje Waszej pomocy w walce z ciężką chorobą. Liczymy na Wasze wielkie serca.
     Będziemy zbierać pieniądze na leki konieczne do leczenia. Zróbmy prezent mikołajkowy ratujący życie Waszemu koledze.
Z góry dziękujemy.

Pieniądze można wpłacać do końca tego tygodnia. Zbiera je pani pegagog i wychowawcy.
Dary Waszych Serc
2005-11-27 19:00   Ewa Kapuściak

Jak co roku dzieci z klasy III b zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w zbiórce zabawek, gier, książek, klocków itp. dla rówieśników z Domu Dziecka.
     Na "Dary Waszych Serc" czekamy codziennie w sali 104. Zbiórka potrwa do 5 grudnia 2005 r. W ostatnim dniu ogłosimy listę wszystkich ofiarodawców.
Dziękujemy!
Pozostałe wiadomości (stron: 6)
|<

>|

Dziś jest piątek, 15 grudnia 2017, imieniny Celiny, Ireneusza.

Na obiad: pomidorowa z ryżem oraz pierogi z kapustą i pieczarkami, kompot/woda