Aktualności - SP 12
Ostatnia modyfikacja: 2006-02-01
Czekolada, kino i my!
2017-12-03 23:00   Katarzyna Nejman-Lis
     W miniony piątek, kiedy większość klas obchodziła andrzejki w szkole, my wybraliśmy się do kina Cinema City i Pijalni Czekolady E. Wedel w kompleksie Manufaktura.
     W kameralnej sali oglądaliśmy dwa filmy animowane w technologii 3D. Pierwszy, był kontynuacją historii pt. "W krainie lodu". Bohaterowie, a zwłaszcza uroczy bałwanek o imieniu Olaf, poszukiwali w nim magii świąt, czyli tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.
Drugi natomiast - zatytułowany "Coco" przeniósł nas do Meksyku i w wyjątkowy sposób przybliżył tamtejsze zwyczaje, a przede wszystkim uświadomił nam, jak ważne są więzi rodzinne i marzenia, w tym dążenie do celu.
Klasa Va
Koniecznie poznajcie tę historię! To naprawdę wspaniałe, poruszające i zaskakujące dzieło. Ta fabuła, ta muzyka, te obrazy, te kolory... POLECAMY!!!

Drugim punktem naszej wycieczki był pobyt we wspomnianej już pijalni czekolady. Każdy zamawiał firmowe pyszności, a kiedy już je otrzymał, z uśmiechem na ustach, ciekawością w oczach, wśród: przyjaciół, dźwięków nastrojowej muzyki i świątecznych dekoracji, delektował się ich smakiem.

Klasa Va

Tak, śmiało można stwierdzić, że nasze integracyjne, choć nietypowe spotkanie andrzejkowe, udało się! :)

Dziś jest sobota, 16 grudnia 2017, imieniny Zdzisławy, Sebastina.