Logo SP 12

SP 12 :: Logo SP 12
     "SOWA - rząd ptaków o nocnym trybie życia, szeroko rozpowszechniony, liczący 134 gatunki. Olbrzymie oczy o jaskrawożółtych albo pomarańczowych tęczówkach, zwrócone wprzód i otoczone charakterystycznie ułożonymi piórami tworzącymi tzw. szlarę, nadają ptakowi jak gdyby wyraz ludzki, sprawiając przy tym wrażenie, że za tak wielkimi i wyrazistymi oczami znajduje się potężny mózg. Dlatego ptaki te stały się symbolem mądrości."
Władysław Kopaliński
"Słownik mitów i tradycji kultury"

Logiem, czyli znakiem rozpoznawczym naszej szkoły jest sowa. Ten symbol mądrości i wiedzy zdobi nasz sztandar.
     Autorką sowy ze sztandaru oraz tej, która pojawia się na naszych ulotkach informacyjnych, kopertach, stronie internetowej, jest pani Bogumiła Zatorska, która uczyła kiedyś w SP 12 plastyki. Wersję elektroniczną stworzył Kamil Wężyk - student informatyki na Uniwersytecie Łódzkim.
SP 12 :: Logo SP 12

Dziś jest wtorek, 17 października 2017, imieniny Ignacego, Wiktora.