Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

SP 12 :: Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

7 czerwca 2006 roku nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł i certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM Z DYSLEKSJĄ. Certyfikat przyznał nam Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji po wnikliwie dokonanej analizie naszych działań ukierunkowanych na pracę z uczniem o specyficznych trudnościach w nauce, w tym także mających trudności z czytaniem i pisaniem oraz rozpoznaną dysleksją rozwojową.
     Jesteśmy jedną z 40 szkół regionu łódzkiego, które zostały uhonorowane przez PTD. Pani Dyrektor Anna Wróblewska otrzymała certyfikat z rąk Rzecznika Praw Dziecka, pani Ewy Sowińskiej, Łódzkiego Kuratora Oświaty, pana Mariana Przybylskiego i Przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego, pani Teresy Wejner, a uroczystość odbyła się w pięknych wnętrzach Klubu Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej 137.
     Certyfikat bardzo nas cieszy, ale i zobowiązuje do kontynuacji wspierania uczniów naszej szkoły z trudnościami edukacyjnymi. W organizacji pracy szkoły na rok szkolny 2006/2007 uwzględniono po raz pierwszy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne także dla uczniów kl. IV-VI, do tej pory dostępne tylko dla uczniów kl. I-III. Podejmiemy też kolejne zadania skierowane do rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu.
     Zachęcamy wszystkich rodziców zainteresowanych problematyką dysleksji do zapoznania się ze stroną Polskiego Towarzystwa Dysleksji: www.dysleksja.univ.gda.pl.
Opracowanie: A. Wróblewska

Dziś jest wtorek, 22 sierpnia 2017, imieniny Cezarego, Tymoteusza.