Zajęcia pozalekcyjne w SP 12

Zajęcia teatralne w r. szk. 2017/18 cz.4
2018-01-14 16:17   Katarzyna Nejman-Lis
Autorzy: Kuba Stroiwąs, K. Nejman-Lis
      Na kolejnych zajęciach teatralnych, jak się okazało, wszyscy stworzyliśmy pewne opowiadanie! Pani znów nas zaskoczyła tematyką spotkań :)
      Najpierw ja rozpocząłem historyjkę, a następnie każdy wymyślał zdanie, będące kontynuacją tego, co powiedziała poprzednia osoba. Dodatkowo wciąż trzeba było powtarzać cały tekst. Dzięki temu ćwiczyliśmy pamięć. Byliśmy także niezwykle uważni, gdyż wszystko musiało się ze sobą łączyć, a przed sobą mieliśmy tylko kartkę papieru i ołówek. A dlaczego? Otóż, gdy powstała ustna wersja wydarzeń, mieliśmy za zadanie naszkicować swoją część powstającego utworu. Następnie każdy oddawał pracę co drugiej osobie, żeby domalowała brakujące elementy. Tak powstały różne ciekawe rysunki i tekst o nieco zabawnym brzmieniu:
"Za górami, za lasami działo się tak i tak. Pewnego dnia księżniczka Celestia zwiedzała kryształowy zamek. Bardzo lubiła kolorowe klejnoty, ponieważ miała naszyjnik z kryształem i pierścionek. Trzymała je w pudełku w swoim pokoju. Nawet próbowała z nimi spać?! I czasami spadały jej pod łóżko...

Zajęcia pozalekcyjne :: Zajęcia pozalekcyjne w SP 12

To były wesołe, nietuzinkowe, a przede wszystkim kreatywne zajęcia.

Dziś jest środa, 22 sierpnia 2018, imieniny Cezarego, Tymoteusza.