Aktualności - klasa III c

KrUlewna Śnieżka w Teatrze Arlekin
2018-04-08 13:46   Małgorzata Frąckiewicz
Klasa III c :: Aktualności - klasa III c
Kilka dni temu byliśmy w Teatrze Arlekin na premierowej sztuce pt. "KrUlewna Śnieżka” to rodzaj bajki na opak. Spektakl powstaje na podstawie książki pod tym tytułem, napisanej przez znanego i uwielbianego przez kilka pokoleń czytelników ilustratora Bohdana Butenki, który dekonstruuje dotychczas znaną opowieść o Królewnie Śnieżce. W jego wersji bajki, Śnieżka jest raczej leniwą pannicą, która ma pewną kulinarną słabość, za którą dałaby się pokroić – jabłka. Natomiast uwielbiane przez dzieci krasnoludki, jako inne od wszystkich, uznane za brzydkie i niedorosłe zostają skazane przez panującego króla Niezgułę i miejscowego Szefa Policji na banicję do Dzikich Gór, gdzie mają wydobywać dla króla drogocenne kamienie, których…. w ogóle tam nie ma. Król Niezguła chce bowiem utworzyć sobie państwo z ludzi ślicznych, uśmiechniętych i bogatych. A rządzi państwem dziwnym, w którym nikt nie czyta książek, a ludzi nie wymawiają "o kreskowanego" w imieniu królewny. POLECAMY!
Wielkanocne śniadanie
2018-04-08 13:34   Małgorzata Frąckiewicz
Klasa III c :: Aktualności - klasa III c
Wielkanoc to radosne, wiosenne, piękne święta. Najbardziej uroczysty i rodzinny moment to spotkanie przy świątecznym śniadaniu. Wspólne przedświąteczne śniadanie mieliśmy również w swoim klasowym gronie.
Wyróżnieni uczniowie
2018-02-25 22:13   Małgorzata Frąckiewicz
Klasa III c :: Aktualności - klasa III c
Za pracę w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 wyróżnieni zostali: Gabrysia Muszel, Jaś Szybist, Maja Pełka, Wiktoria Przybysz, Szymek Rubaszewski, Kamil Lach, Natalia Zapart, gratulujemy i dopingujemy wszystkim, bo każdy ma równe szanse, żeby w czerwcu odebrać świadectwo z wyróżnieniem.
2018-02-25 21:59   Małgorzata Frąckiewicz
Klasa III c :: Aktualności - klasa III c
13 lutego w tzw. ostatki w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, bawiliśmy się wspaniale!

Polecamy film COCO- byliśmy w kinie Silver Screen
2017-12-23 18:50   Małgorzata Frąckiewicz
Klasa III c :: Aktualności - klasa III c
      Akcja filmu rozgrywa się w meksykańskiej wiosce Santa Cecilia i opowiada historię dwunastoletniego chłopca Miguela Rivery, który mieszka z wielopokoleniową rodziną. Główny bohater marzy o karierze wokalisty i gitarzysty, ale Riverowie zakazują swoim dzieciom muzykowania. Nastolatek urządza sobie kryjówkę na strychu jednego z budynków rodzinnej hacjendy i tam może do woli śpiewać i słuchać płyt największej gwiazdy meksykańskiej muzyki, przedwcześnie zmarłego Ernesta de la Cruza. Pewnego dnia Miguel odkrywa, że Ernesto wywodził się z jego rodziny, i magicznym zbiegiem okoliczności przenosi się do Świata Umarłych. Oglądaliśmy i polecamy każdemu, film wzrusza i mówi o tym, że rodzina jest najważniejsza.
Pozostałe wiadomości (stron: 23)
|<

>|

Dziś jest sobota, 26 maja 2018, imieniny Pauliny, Filipa.