Prezentacja SP12
Prezentacja SP 12

SBP

EFS

SKO

EFS

Używamy

www.linux.pl
www.gentoo.org
www.apache.org
www.php.net
www.perl.org
www.gimp.org
www.mysql.com

Polecamy

www.firefox.pl
www.thunderbird.pl
www.openoffice.pl
www.clamwin.com
www.safer-networking.org/pl/spybotsd/index.html
Aktualności - klasa III a

Zielona Szkoła
2017-05-27 13:51   Dorota Nita
Ciechocinek (Klasa III a :: Aktualności - klasa III a)
Ciechocinek
Toruń (Klasa III a :: Aktualności - klasa III a)
Toruń
Bydgoszcz (Klasa III a :: Aktualności - klasa III a)
Bydgoszcz
     W dniach 22-25 maja byliśmy na "Zielonej Szkole" w Nowym Ciechocinku. Mieszkaliśmy w Ośrodku "Rancho pod Olszyną". Pierwszego dnia byliśmy oprowadzani na koniach, wzięliśmy udział w konkursie strzelania z łuku oraz w grze terenowej "Wyprawa po skarb". Po południu pojechaliśmy tramwajem konnym zwiedzać Ciechocinek. Byliśmy w Parku Zdrojowym, widzieliśmy zegar kwiatowy, dywany kwiatowe, obszar tężniowy oraz fontannę Grzybek. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Drugiego dnia zwiedzaliśmy na terenie ośrodka mini zoo. Wzięliśmy udział w konkursie strzelania z wiatrówki, w podchodach oraz w grze terenowej "Wielka Pardubicka". Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Torunia. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, byliśmy w Muzeum Historii Torunia oraz w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Wzięliśmy udział w warsztatach wypieku słynnych toruńskich pierników. Czwartego dnia udaliśmy się do Bydgoszczy. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, byliśmy w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wyrobu własnego mydła. Zwiedzaliśmy również Muzeum Archeologiczne z ciekawą ekspozycją dla dzieci i młodzieży. Na koniec płynęliśmy tramwajem wodnym po Brdzie. Do Łodzi wróciliśmy około 21.00. Wyjazd bardzo nam się podobał, dostarczył mnóstwo wrażeń, wiele się nauczyliśmy. Szkoda było wracać do domu. Do zobaczenia w trzeciej klasie na kolejnym dłuższym wyjeździe. Dziękujemy kochanym Rodzicom za to, że wszyscy razem mogliśmy pojechać i prosimy o zbieranie pieniążków na kolejną "Zieloną Szkołę":)))

Czytaj dalej...
Teatrzyk profilaktyczny
   
Klasa III a :: Aktualności - klasa III a
     26 kwietnia razem z kolegami z klas drugich wzięliśmy udział w fantastycznej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa związanego z korzystaniem
z energii elektrycznej, a nauczycielami byli aktorzy Teatru PGE. Z uwagą śledziliśmy losy niesfornych braci - Pstryka i Bzika, którzy niefrasobliwie obchodzili się z urządzeniami elektrycznymi. Obserwując ich zabawy, mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak powstaje prąd, jakie stwarza niebezpieczeństwa, do czego jest potrzebny, jakie są oznaczenia niebezpiecznych miejsc z nim związanych, jaki jest numer telefonu do pogotowia energetycznego oraz jak i dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną. Na podsumowanie odbył się emocjonujący quiz.

Czytaj dalej...
Wielkanoc w naszej klasie
   
Klasa III a :: Aktualności - klasa III a
     12 kwietnia obchodziliśmy w naszej klasie Wielkanoc. Przy wielkanocnym stole podzieliliśmy się jajeczkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Od zajączka otrzymaliśmy jajka kinder-niespodzianki, a nasza Pani Dorota wielkanocnego zajączka z kwiatkami.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i składamy Im również świąteczne, wielkanocne życzenia :)))

Czytaj dalej...
Dzień Anioła
   
Klasa III a :: Aktualności - klasa III a
     7 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Anioła. Odświętnie przebrani za anielskie istoty utworzyliśmy z innymi Aniołami łańcuch przyjaźni. Wzięliśmy udział w konkursie na najciekawszy strój anielski. Naszą klasę reprezentowali: Borysek Buczkowski, Oliwka Madej i Basia Świerczewska oraz na najładniejsze, anielskie, własnoręcznie wykonane skrzydła.
Po konkursach odbyły się warsztaty plastyczne, na których robiliśmy
z sizalu wielkanocne zajączki. Zabawy było, co niemiara. Wykonane prace wręczymy naszym Bliskim przy wielkanocnym stole:)))

Czytaj dalej...
Konkurs 5 Milionów
   
Klasa III a :: Aktualności - klasa III a
      3 marca razem z kolegami I, III i IV klasy reprezentowaliśmy naszą szkołę w Konkursie 5 Milionów. Rywalem były Szkoły Podstawowe nr 5, 173 i 205. Niestety nie udało się. Nie przeszliśmy dalej. Trudno. Może w przyszłym roku będzie lepiej:)))

Czytaj dalej...
Pozostałe wiadomości (stron: 15)
|<
<
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
 
>
>|
 
BIP

Edukacja Globalna

Wf z klasą

Szkoła przyjazna dla 6-latka

Zagłosuj na stronę SP 12:
Zag?osuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

wtorek

Dziś jest wtorek, 22 sierpnia 2017, imieniny Cezarego, Tymoteusza.
Kontakt

SP 12
im. Mariana Batki
w Łodzi

ul. Jurczyńskiego 1/3
92-306 Łódź
tel. 0-42-672-94-27


Warto Być Dobrym

Kliknij

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Rzecznik Praw Dziecka

Rodzicielska WWW

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Schronisko dla zwierząt w Łodzi

Dziecko w Sieci

Interkl@sa

Strona dzieci sprawnych inaczej

Czarne Stopy

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi