Barbara Gontar, Małgorzata Mroziak, Agnieszka Ośkiewicz
26.01.2012 roku po zebraniach klasowych można było spotkać zdenerwowanych uczniów z długimi papierosami. Rodzice byli zdziwieni, czyżby w szkole działo się coś, o czym nie wiedzą? Tak, to aktorzy kółka teatralnego przygotowywali się do premiery, między innymi Basia Gontar, Małgosia Mroziak, Agnieszka Ośkiewicz, Julia Tobijańska i Kuba Bogucki z naszej klasy.
W tym dniu odbyły się przedstawienia szkolnego teatrzyku "Maska" pt. "Trzy małe świnki", "Kot w butach" i premiera "Krainy palaczy".
Brali w nich udział uczniowie z klas IV-VI. Na widowni zasiedli rodzice, rodzeństwo aktorów i nauczyciele. Pani Nejman-Lis i aktorzy zadbali o wszystko, nawet o kostiumy i choreografię.
Do pierwszego przedstawienia zrobiono trzy wspaniałe domki świnek, a do drugiego
piękne pole z wiatrakiem. Do krainy palaczy przygotowano ciemne smutne tło, z koszem pełnym papierosów,które wyglądały jak prawdziwe. Aktorzy grali wspaniale, a dekoracje i stroje przeniosły naszych widzów w świat baśni. Po przedstawieniach wszyscy bili brawa.
Na zakończenie, dla rodziców i rodzeństwa, przygotowano quiz wymyślony przez uczniów z klas V i VI. Za prawidłową odpowiedź dostawało się nagrodę - cukierka. Wszyscy się dobrze bawili.
To był wspaniały wieczór!